top of page

Web 3.0'da Ruh Sağlığı alanında devrim niteliği taşıyabilecek gelişmeler görmemiz mümkün.

Metaverse, sanal gerçeklik (VR) ve fiziksel gerçekliğin dijital bir alanında birleştiği üç boyutlu (3D) internet olarak da bilinir. Bu, NFT'lerin yeni geniş sanal ekosistemin temel yapı taşları olduğu bir şekilde interneti önemli ölçüde değiştirebilir.WEB 3.0 RUH SAĞLIĞI
WEB 3.0 RUH SAĞLIĞI

Bu etkileşimli 3D sanal dünya, gerçek dünyanın özelliklerine sahip olup çevre ortamını bireysel ihtiyaçlara ve gereksinimlere göre değiştirme yeteneğiyle birlikte gelir. VR, artırılmış gerçeklik (AR) ve karma gerçeklik (MR), son on yılda çeşitli zihinsel sağlık bozukluklarının tedavisinde araç olarak kullanılmıştır. Çalışmalar, zihinsel sağlık bozukluklarının teşhisi ve tedavisinde etkinliklerinin olduğunu bildirmişlerdir.

VR/AR/MR, zihinsel sağlık profesyonellerinin eksikliği ve zihinsel sağlık hizmetlerine erişim eksikliğine bir çözüm olarak övgü almıştır.


Amacımız, metaverse'in genişleyen uygulamalarının zihinsel sağlık üzerindeki etkilerini keşfetmek vegeliştirmek. Metaverse bağlamında zihinsel sağlığın geleceğine yönelik klinik çözümler üretmek için çalışan ülkemizde ilk dünyada öncülerden olan MetaKlinik ile terapi evreni her yerde.


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page